Novinky

Pár postřehů z Berlína

Během včerejší pracovní cesty do neměckého Berlína se svým klientem jsem narazil na pár drobností, které se mohou někomu možná snad hodit…jsou tedy spíše plky bezvýznamného charakteru, ale i tak…co kdyby

Daleká cesta autem je dobrý způsob jak svého klienta poznat blíže. Během 12 hodin jsem se dozvěděl i to, co jsem možná vědět nepotřeboval. I když v hlubším kontextu každá informace má svou hodnotu a její správná aplikace vede k příjemnější spolupráci. Kupříkladu informace, že klient má doma 75 kg mražených jahod není k zahození.

Hledat Braniborskou bránu na Braniborském náměstí v Berlíně je opravdu blbost. Jednoduše tam není, je u Pařížského náměstí na opačné straně města.

Předchozí bod vznikl z nesprávně nastaveného iPhonu pro datový roaming. Jednoduché…zajistit si datový roaming a omezení pro nevystřílení stovek megabytů za nekřesťantské peníze, může zpackat chybně nastavený telefon. Jednoduše volba „EU internet“ z nějakého důvodu blokuje standardní volbu „Datový roaming“.

Řeka Dahme není Labe a Labe opravdu neprotéká Brnem. Bohužel situace je nepřenosná, proto ji pochopí jen zúčasnění včerejšího zájezdu.

Studovali jsme projekt (místo) s ohromným předstihem na internetu skrze hromadu obsahu. Vzít si pro skutečnou návštěvu či setkání někoho nezúčasněného, který neví o záměru skoro nic, se ukázalo jako nejlepší možný nápad. Wow efekt u mne jednoduše již neproběhl, ale získali jsme hodnotný feedback od nezúčastněné osoby.

Berlín se moc neliší od Mnichova co se dopravní špičky týče, jen Berlíňané myslí na delší rozestupy mezi semafory. Za to cyklistů je tu pomálu.

Někdy není od věci cestovat celkem 10 hodin za místem, kde strávíte 20 minut.

Zjistil jsem, že pejsek se moc nehrne do ledového syrového masa.

I přes podrobnější přípravu jsem zjistil, že jsem opomenul dosti důležitou část…mít plán. Naštěstí čtyři hlavy vymyslí více za pár minut než jedna za pár hodin. Přivádí mne to ke skupinovému brainstormingu nad každým projektem. Prozatím jsme v poslední době zpravidla dva…ale napadá mne zapojit více osob. Ta prvotní kreativita je geniálním podkladem pro další kroky. Vytvořit síto několika rychlých brainstormingů…

Viděl jsem opravdu velký dort, který nesla dvojice statných chlapíků na ohromném tácu.

Získal jsem bližší informace o Couchserfingu, ta myšlenka, ačkoli je pro mne téměř nepoužitelná, mne ohromně baví.